centralní ovládáni

r.v. 1999-2005
Odpovědět
Uživatelský avatar
DAVEMO
Příspěvky: 75
Registrován: 28.08.2011, 22:20
Bydliště: OVA-Zabřeh

centralní ovládáni

Příspěvek od DAVEMO »

Dobry snad to někomu pomůže nešel mi central už jak jsem auto kupoval.Po výměně baterky v ovladači dioda blikla a už nic měl jsem ji naopak :D :D .Jak dalkač blikal při každem zmačknutí šel jsem to zkusit na auto ale nic.V manualu v SEAT LEON-TOLEDO jsem našel návod a pomohlo už funguje (y) Je to postup na dva klíče se zámkem u řidiče:Otevřel jsem všechny dveře jenom zámky i kufr nastoupil a bez dálky klíč vložil do zapalování a otočil do polohy 1.Jak zhasli kontrolky jsem vystoupil (klič musí byt v zapalování) tak jsem dalkou manualně zamkl dalku vytahl a potom na dalce stiskl obě tlačítka najednou vše jede jak má (y) (y)
Seat toledo 1.9tdi 66kw rotačka rv.2004 ALH

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: centralní ovládáni

Příspěvek od PoMa »

díky za návod, který tu už sice je http://www.seat-club.cz/viewtopic.php?f=47&t=772 ale snaha se cení. Dveře jsi otevírat nemusel, dělá se to při zavřených, ale odemčených dveřích.
Pokud není druhý klíč, jde dálkač sladit pomocí diagnostiky. Stejně tak u těch, kdo má zámky (vložky) nefunkční.

toledak
Příspěvky: 66
Registrován: 15.07.2011, 18:50

Re: centralní ovládáni

Příspěvek od toledak »

Zkoušel jsem to u meho toleda a neslo mi to. Do ted mi dálka sla, baterie jsou oka, pac klíček normalne blika. Nevíte čím by to mohlo byt a jak to resit?
2x Toledo II, [color=#4040BF]1,6 Sr - 74kW[/color] a [color=#BF0000]1,9 Tdi - 121kW[/color]

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: centralní ovládáni

Příspěvek od PoMa »

To že klíček bliká neznamená, že dálka funguje. Dle ročníku máš ještě klíček s 6V napájením (2x CR2016) - novší už mají 3v napájení (1x CR2032). V DO starších typů je naletovaný kapacitní trimr, u kterého se stává (po pádu DO na zem), že se uvolní. Dálka pak při stisknutí tlačítka blikne, ale signál nepřenese.

Pokud doposud dálka fungovala jak píšeš, proč jsi zkoušel znova sladit klíče? Jednotka má možnost příjmout jen naprogramovaný počet klíčů, pokud začneš programovat, musíš naprogramovat všechny klíče najednou, jinak ztratíš spárování s tím, u kterého jsi párování neprovedl.

Jaké je řešení? Vyzkoušet, jestli DO je v pořádku (někteří radioamatéři, servisáci alarmů apod. mají ve výbavě i čtečku frekvence a výkonu vysílaného DO - tak zjistí její funkčnost). Pokud funguje jak má, pak na diagnostice přečíst závady komfortní jednotky a když je i tato OK a zámek řidiče pracuje jak má (klíčem se odemkne/zamkne celé auto, ne jen řidičovy dveře), pak spárování musí jít. Pokud nefunguje zámek řidiče, můžeš aktivovat programování zámkem ve spolujezdcových dveřích (je-li tam). Poslední možností je spárování pomocí diagnostiky.

Uživatelský avatar
DAVEMO
Příspěvky: 75
Registrován: 28.08.2011, 22:20
Bydliště: OVA-Zabřeh

Re: centralní ovládáni

Příspěvek od DAVEMO »

toledak píše:Zkoušel jsem to u meho toleda a neslo mi to. Do ted mi dálka sla, baterie jsou oka, pac klíček normalne blika. Nevíte čím by to mohlo byt a jak to resit?
Ještě jsem se bavil s kolegou co děla v tom Mister minit (výroba klíču atd.)Že by to šlo sladit když vložiš klíč s dálkou do dveří u řidiče otočíš vlevo (jako odemknout) a potom držet tlačítko odemknout dokud ti nesjede okno no a potom do prava (zamknout)a zmačknout tlačítko na dalce zavřít a držet dokud okno nevyjede.No tak mi to říkal že to jde u většiny vozů ale nemám to odzkoušené třeba zkoušet (y)
Seat toledo 1.9tdi 66kw rotačka rv.2004 ALH

toledak
Příspěvky: 66
Registrován: 15.07.2011, 18:50

Re: centralní ovládáni

Příspěvek od toledak »

Děkuji.. :)
2x Toledo II, [color=#4040BF]1,6 Sr - 74kW[/color] a [color=#BF0000]1,9 Tdi - 121kW[/color]

Uživatelský avatar
PoMa
Administrátor
Příspěvky: 4037
Registrován: 03.09.2009, 22:01
Bydliště: Karviná

Re: centralní ovládáni

Příspěvek od PoMa »

DAVEMO: slazení dálky s autem je zde limitován časem cca 5 sekund od prvního impulsu klíčem v zámku (uzamčení) a minutou od zapnutí zapalování, takže by to nestihl v onom časovém limitu 5 sekund. Navíc zde komfortka nemá informaci o poloze okna, jen dává při dlouhém impulzu povel na otvírání/ zavírání okna, takže to fungovat zde nemůže. Platí zde jen výše uvedený postup.

pbenne
Příspěvky: 2
Registrován: 25.08.2018, 11:42

Re: centralní ovládáni

Příspěvek od pbenne »

Zdravím všechny. Jelikož jsem manželce pořídil Leona 2000 , ale nejde DO centrálu (mám jen jeden a to starý klíč) zřejmě není sladěný. Proto sháním klíč vystřelovací 433MHz s čipem ID48 a naprogramuji oba. Jen mě zarážejí ty ceny klíčů. Nevíte někdo o nějakém ? Planžetu samozřejmě nechám udělat novou.
Předem děkuji Pavel

Odpovědět